Перерва для відпочинку і харчування


◦ Час відпочинку
◦ Перерва в роботі

 Відповідно до ст. 66 КЗпП працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин. Ця норма встановлює максимальну тривалість перерви. Її мінімальна тривалість законодавчо не визначена. Це означає, що перерва може тривати, наприклад, годину або півгодини.

Час початку і закінчення перерви, а також її тривалість у визначених законодавством межах встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.

Визначення тривалості перерви належить до компетенції трудового колективу, уповноваженого вирішувати це питання при затвердженні ПВТР, або сторін колективного договору, оскільки в ньому також можуть передбачатися відповідні умови. Тривалість перерви має бути такою, щоб вона виконувала своє призначення: за час перерви працівники мають встигнути відпочити і прийняти їжу. Найчастіше працівникам надається перерва тривалістю одну годину.

Перерва не включається в робочий час. Це означає, що при встановленні кількості годин робочого часу час перерви від цієї норми віднімається. Наприклад, якщо графік роботи працівників передбачає початок роботи о 9:00, а закінчення о 18:00 та обідню …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00