Подання декларації та місце сплати ПДФО фізособою за земельний пай


◦ Звітність
◦ Податкова звітність
◦ Звітність з ПДФО (ф. № 1ДФ)

До якого бюджету сплачується ПДФО, враховуючи норму пп. «в» пп. 168.4.5 ПКУ, та куди подається декларація про майновий стан і доходи в разі отримання фізичною особою — орендодавцем доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі — орендарю?

Відповідно до пп. 164.2.5 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ПКУ.

Згідно з пп. 170.1.1 ПКУ податковим агентом платника податку — орендодавця щодо його доходу від надання в оренду (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар. При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встаовлена законодавством з питань оренди землі.

Водночас відповідно до пп. 170.1.5 ПКУ, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00