Посадові та службові особи: хто ними є та чи є між ними різниця?

Правові акценти

У різних нормативно-правових актах сфери трудового законодавства, зокрема у Кодексі законів про працю України (далі — КЗпП), досить часто зустрічаються такі поняття, як «службові» та «посадові особи». Зазвичай у йдеться про встановлення для цих «осіб» прав, обов’язків, відповідальності тощо, у т. ч. певного виду відповідальності за певні правопорушення. Але іноді не зовсім зрозуміло, хто конкретно розуміється під такими «особами», хто ними може бути і, відповідно, на кого поширюються положення цих нормативно-правових актів? Спробуємо в цьому розібратися.

 

Посадова особа

Поняття (категорія, термін) «посадова особа» у КЗпП зустрічається, коли йдеться про:

— додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов, у т. ч. з посадовими особами (ст. 41);

— можливість покладення відповідальності за не одержаний підприємством, установою, організацією (далі — підприємство) прибуток лише на працівників, які є посадовими особами (ст. 130);

— зобов’язання працівника повідомляти про небезпеку (виробничу ситуацію, яка створює загрозу його життю чи здоров’ю або людей, які його оточують, і навколишньому природному середовищу) свого безпосереднього керівника або іншу посадову особу (ст. 159);

— право членів виборних органів профспілкових організацій підприємств, вищестоящих профспілкових органів, а також повноважних представників цих органів вимагати й одержувати від власника або …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00