Правила поділу робочого дня на частини


◦ Робочий час
◦ Поділ дня на частини

 

Поділ робочого дня на частини є особливим видом режиму робочого часу. Норму, яка визначає його порядок, передбачено трудовим законодавством, однак вона неповністю регулює це питання, тому воно потребує детальнішого розгляду. Тож у статті з’ясуємо як загальні положення такого режиму роботи, так і докладно проаналізуємо й роз’яснимо механізм запровадження на підприємстві поділу робочого дня на частини

Основні поняття

Режими робочого часу

Як правило, режимом робочого часу слід вважати установлений законодавством або локальним нормативно-правовим актом порядок розподілу та використання робочого часу протягом доби, тижня або інших календарних періодів.

До режимів роботи належать п’ятиденний та шестиденний робочий тиждень, робота змінами, гнучкий графік роботи, вахтовий метод організації роботи, ненормований робочий день та поділ робочого дня на частини. Той чи інший режим роботи може запроваджуватися як для окремого працівника, так і для працівників підприємства загалом. Підприємство може працювати за п’ятиденним робочим тижнем, а працівники ¾ за гнучким режимом роботи, тож слід їх розрізняти.

Складовими …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00