Консультант Кадровика
електронна версія

Правила прийняття на роботу непрацюючої жінки, яка має дитину віком до трьох років


Те, що непрацююча жінка доглядає дитину віком до трьох років, не обмежує її права на укладення трудового договору з підприємством. Роботодавець може прийняти таку особу на роботу, адже її працевлаштування не заборонено законодавством. Більше того, ст. 184 КЗпП прямо забороняє відмовляти у прийнятті на роботу вагітним та жінкам, які мають дітей, із мотивів, пов’язаних із вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років.

У свою чергу, особа, яка перебуває у трудових відносинах із підприємством та є матір’ю дитини віком до трьох років, має право на отримання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

За працівницею, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) зберігається її місце роботи (посада). До того ж законодавством визначено, що перебуваючи у зазначеній відпустці, жінка може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ст. 18 Закону про відпустки та ст. 179 КЗпП). Для її виходу на роботу не потрібно видавати наказ про переривання відпустки, досить наказу (за письмовою заявою працівниці) про роботу на умовах неповного робочого часу у період відпустки для догляду за дитиною. Також за жінкою зберігається …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00