Припинення трудових відносин за п. 7¹ ст. 36 КЗпП


23 лютого 2021 р.

Припинення трудових відносин на підставі п. 7¹ ст. 36 КЗпП відбувається в разі укладення трудового договору (контракту) всупереч вимогам Закону № 1700, встановленим для осіб, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом року з дня її припинення.

Особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеним у п. 1 частини першої ст. 3 Закону № 1700, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, забороняється (ст. 26 Закону № 1700):

  • протягом року з дня припинення відповідної діяльності укладати трудові договори (контракти) або вчиняти правочини у сфері підприємницької діяльності з юридичними особами приватного права або фізичними особами — підприємцями, якщо особи, зазначені в абзаці першому частини першої ст. 26 Закону № 1700, протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців;
  • розголошувати або використовувати в інший спосіб у своїх інтересах інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з виконанням службових повноважень, крім випадків, встановлених законом;
  • протягом року з дня припинення відповідної діяльності представляти інтереси будь-якої особи у справах (у т. ч. у тих, що розглядаються в судах), в яких іншою стороною є орган, підприємство, установа, організація, в якому (яких) вони працювали на момент припинення зазначеної діяльності.

У разі порушення згаданих вище умов трудовий договір розривається за п. 7¹ ст. 36 КЗпП.

Отже, якщо виявлено порушення, передбачені частиною першою ст. 26 Закону № 1700, Національне агентство з питань запобігання корупції звертається до суду для припинення трудових відносин (контракту) з відповідною особою. Остання підлягає звільненню з посади в триденний строк з дня отримання органом державної влади, органом місцевого самоврядування, підприємством копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили. 

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано (ст. 255 КАСУ). У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Керівник установи видає відповідний наказ, при цьому заява працівника не потрібна, адже наказ оформлюється на підставі рішення суду. Проводяться всі належні виплати, в т. ч. виплачується грошова компенсація за невикористану відпустку. 

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП