Робота за кордоном: зарахування до страхового стажу

Соціальне страхування

Сьогодні мільйони наших співгромадян працюють за кордоном. Це явище викликає неоднозначну реакцію в Україні й потребує правового регулювання для визначення страхового стажу з метою нарахування пенсій, допомоги по тимчасовій непрацездатності тощо.

Робота за кордоном зараховується до страхового стажу для оплати листків непрацездатності, якщо це передбачено міжнародними договорами, ратифікованими в Україні. Разом з тим страховий (трудовий) стаж, набутий особою за межами України, додається до страхового стажу, набутого в Україні, для оплати тимчасової непрацездатності Важливою умовою такого підсумовування є те, що закордонний трудовий стаж не повинен збігатися в часі зі страховим стажем, набутим в Україні. З метою підтвердження набутого на боці договірної сторони трудового (страхового) стажу, для застосовування накопичення періодів трудового (страхового) стажу, працівнику необхідно надати страхувальнику відповідну довідку

Необхідно наголосити, що законодавством України (частина перша ст. 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 р. № 1105) визначено, що право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають:

  • застраховані громадяни;
  • іноземці;
  • особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, та якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Прямої норми щодо зарахування періоду роботи за кордоном до страхового стажу в Законі …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00