Розгляд питань ведення військового обліку


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Військовий облік

В листі надані відповіді на поширені запитання, з якими стикаються роботодавці, ведучи військовий облік на підприємстві.

1. Чи підлягають військовому обліку в роботодавця призовники та військовозобов’язані, з якими укладений трудовий договір? А ті, з якими укладено договір цивільно-правового характеру, не підлягають такому обліку?

Пунктом 5 ст. 34 Закону про військовий обов’язок і п. 15 Порядку № 921, державним органам, а також підприємствам, незалежно від їх підпорядкування та форми власності, визначено організовувати і безпосередньо вести персональний військовий облік призовників і військовозобов’язаних, які в них працюють.

Військовий облік громадян, з якими укладено договір цивільно-правового характеру, не ведеться.

2. Чи ведуть військовий облік фізичні особи — підприємці?

Ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних за місцем роботи обов’язкове на всіх підприємствах, незалежно від їх підпорядкування та форми власності.

3. На кого покладається відповідальність за організацію ведення військового обліку?

Згідно з п. 5 ст. 34 Закону про військовий обов’язок ведення персонального обліку призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи або …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00