Загальні положення


◦ Кадрова документація
◦ Колективний договір

1.1. Щодо укладання колективного договору

Під час укладання колективного договору власник в особі керівника підприємства, установи, організації (далі — підприємство) і трудовий колектив (від імені якого, як правило, виступає профспілковий комітет) домовляються про те, що трудовий колектив забезпечує виконання виробничих зобов’язань підприємства, а власник виконує оптимальні соціально-економічні вимоги найманих працівників.

Стаття 1 Закону № 3356 визначає, що колективний договір укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань із метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів трудящих, власників або уповноважених ними органів.

Законодавчими передумовами для укладення колективного договору є норми ГКУ і КЗпП. Законодавчою нормою щодо обов’язковості укладення колективного договору на підприємстві є норма п. 7 ст. 65 ГКУ. Нею передбачено, що на всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником (уповноваженим ним оргном) і трудовим колективом або уповноваженим ним органом має укладатися колективний договір, яким регулюються виробничі, трудові й соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства.

Статтею 11 КЗпП …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00