Системи медичного обслуговування у світі

Міжнародний досвід

  

У будь-якій цивілізованій країні функціонує своя система охорони здоров’я. Україна в цьому сенсі не є винятком. На відміну від Німеччини та Франції, Конституція нашої держави (ст. 49) гарантує кожному право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Медична реформа в Україні викликає резонанс у суспільстві. Хтось вважає її більш-менш вдалою, хтось висловлює цілковите незадоволення нею. Але ж все пізнається у порівнянні. Тому, на наш погляд, читачам буде цікаво й корисно ознайомитися з тим, як працюють системи медичного обслуговування в деяких розвинутих державах. Автор, аналізуючи різні параметри, доходить висновку, що найкращі системи охорони здоров’я функціонують в Австралії, Великій Британії, Канаді, Італії, Німеччині, Сінгапурі, США, Франції та Швейцарії. Тож далі — детальніше.

 

Австралія

Ця держава пропонує безкоштовне лікування в державних лікарнях, а їх в Австралії понад 50 % від загальної кількості. Пацієнти мають доступ майже до всього набору медичних послуг. Крім того, вони забезпечені всіма необхідними ліками. Близько 85 % усіх витрат на медичне обслуговування відшкодовує держава. За додаткові медичні послуги, не передбачені державною страховкою, пацієнт має сплатити самостійно або придбати додаткову медичну страховку.

 

Велика Британія

Уряд забезпечує громадян медичними послугами відповідного рівня за допомогою Національної системи охорони здоров’я, яка фінансується урядом майже в повному обсязі. Більшість медичних послуг є …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00