Заробітна плата
електронна версія

Службові поїздки працівників за місцем роботи: організація й оподаткування


◦ Оплата праці
◦ Оплата праці в окремих випадках
◦ Середній заробіток
◦ Відрядження
◦ Облік і оподаткування
◦ Оплата праці в бухгалтерському обліку


Типова ситуація: за дорученням керівника підприємства працівнику потрібно поїхати в межах міста до іншого підприємства (наприклад, за договором), на пошту (забрати посилку), в магазин електрообладнання (придбати лампи освітлення) тощо. Оскільки така поїздка пов’язана із виконанням працівником службових обов’язків, йому видають кошти у підзвіт або компенсують понесені витрати на проїзд. Чи підлягає вартість службових поїздок за місцем роботи оподаткуванню?

 

Види службових поїздок працівників

Під час діяльності підприємства працівникам доволі часто доводиться здійснювати різноманітні поїздки, пов’язані з виконанням службових обов’язків, — службові поїздки. Вони можуть відбуватися як за постійним місцем роботи працівника, так і до іншого населеного пункту.

Законодавством врегульовано тільки службові поїздки до іншого населеного пункту, зокрема, поїздки, пов’язані з відрядженням, та поїздки в разі роз’їзного (пересувного) характеру роботи. Про поїздки в межах одного населеного пункту в нормативних документах не згадується. Проаналізуємо, чи можна якимось чином віднести місцеві поїздки до відряджень або роботи з роз’їзним характером.

 

Поїздки, пов’язані з відрядженням

Порядок направлення й оформлення відряджень закріплено в Інструкції про службові відрядження. Хоча цей документ є обов’язковим тільки для бюджетних організацій та підприємств, що повністю або частково фінансуються за бюджетні кошти, комерційні підприємства в основному також використовують його норми або розробляють локальний акт, наприклад, положення про відрядження на підставі Інструкції про …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00