Святковий день під час відпустки: оформлення наказу

Трудове право

 

Відпустка — це час, коли працівник має право на встановлений законодавством відпочинок. Для її правильного оформлення фахівець відділу кадрів або особа, на яку покладено його обов’язки, має видати наказ про її надання. Для цього спочатку необхідно правильно підрахувати тривалість відпустки та час її закінчення. Але виникають труднощі, якщо на її період припадає святковий день. Тож як підрахувати тривалість відпустки та правильно сформулювати наказ, розглянемо на прикладах у статті.

Ситуація 1

Працівнику згідно з графіком відпусток надається щорічна відпустка тривалістю 31 календарний день з 18.06.2019 р. У наказі фахівець відділу кадрів зазначає: «Надати щорічну відпустку з 18.06.2019 р. по 18.07.2019 р. і перенести її закінчення на один календарний день — по 19.07.2019 р.».

Запитання: чи правильно оформлено наказ?

Ситуація 2

Підприємство згідно із заявою працівника надає йому частину щорічної основної відпустки тривалістю 14 календарних днів з 10.06.2019 р. Наказ сформульовано таким чином: «Надати частину щорічної основної відпустки тривалістю 14 календарних днів з 10.06.2019 р. по 23.06.2019 р.».

Запитання: скільки днів відпустки оплачувати, якщо на цей період припав святковий день — 13?

Нормативне регулювання

Частиною першою ст. 73 КЗпП визначено дев’ять святкових днів на рік. Вони належать до офіційних свят, які відзначають в Україні, а тому є сталими з року в рік.

Трудовим …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00