Консультант Кадровика
електронна версія

Тривалість робочого часу: якою може бути та у яких випадках


◦ Робочий час

  

Тривалість робочого часу протягом різних періодів (відрізків) часу може бути різною. У Кодексі законів про працю України (далі — КЗпП) та інших нормативно-правових актах можливі «тривалості» часу роботи досить чітко класифіковані й унормовані. Дізнайтеся, якими ж можуть бути «тривалості» робочого часу та як правильно застосовувати на практиці відповідні вимоги законодавства.

 

Нормальна тривалість робочого часу

Передусім зазначимо, що для працівників усіх підприємств, установ, організацій (далі — підприємств) встановлено так звана нормальна тривалість робочого часу, яка відповідно до ч. 1 ст. 50 КЗпП не може перевищувати 40 годин на тиждень. Власне ст. 50 КЗпП і називається «Норма тривалості робочого часу» тож звідси й походить ’поняття (термін) «нормальна тривалість».

З огляду на викладене, «нормальна тривалість» робочого часу у КЗпП встановлена у вигляді максимальної кількості робочих годин на тиждень, які працівники підприємств мають відпрацювати протягом тижня (хоча є й випадки, коли нормальна тривалість може бути меншою за 40 годин на тиждень, які ми розглянемо трохи пізніше).

Також зверніть увагу, що коли йдеться про нормальну тривалість робочого часу не більше 40 годин, мається на увазі робота на одній посаді (за одною професією) на одному підприємстві. Якщо ж працівник працює на кількох посадах (за кількома професіями) на одному або …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00