Тривалість відпусток у різних країнах світу   

  У цій невеличкій статті пропонуємо цікаву інформацію стосовно того, скільки днів відпочинку надається працівникам в інших країнах

  Австрія

  Загальна тривалість відпустки за п’ятиденного робочого тижня становить 38 днів, з яких 25 — робочих. За шестиденного робочого тижня тривалість відпустки дорівнює 30 робочим дням. Після 25 років зайнятості додається ще п’ять робочих днів.

  Фінляндія

  Тривалість відпустки в цій країні залежить від трудового стажу. Якщо працівник працює менше одного року, то за кожен день роботи йому нараховують два дні відпустки. Через рік роботи коефіцієнт збільшується до 2,5 днів. Загальна тривалість відпустки становить 37 днів, з яких 24 — робочих.

  Іспанія

  Загальна тривалість відпустки становить 36 днів, з яких 22 — робочих. Надання грошової компенсації замість відпустки заборонено законом. Також заборонено переносити невикористану відпустку на наступний рік. У разі невикористання права на відпустку працівник його втрачає, тож зможе скористатися ним лише наступного року.

  Велика Британія

  Максимальна тривалість відпустки становить 36 днів, з яких 28 — робочих. Британцям властиве почуття власної значущості й гідності. Під час працевлаштування житель Британських островів обов’язково запитає про тривалість відпустки на підприємстві. Мінімальна оплачувана відпустка дорівнює 28 робочим дням. Однак є ще 8 днів офіційних державних свят. При цьому роботодавець має право не додавати їх до відпустки, а включати в неї.

  Франція

  Загальна тривалість відпустки — 35 днів, з яких 25 — робочих. Під час розрахунку відпустки враховується кількість робочих годин, відпрацьованих працівником. Особам, які обрали 39-годинний робочий тиждень замість стандартного 35-годинного, надається два додаткових тижні оплачуваної відпустки.

  Данія

  Загальна тривалість відпустки становить 30 днів, з яких 25 — робочих. За кожний відпрацьований місяць працівнику нараховується коефіцієнт 2,08 дня відпустки, тож за рік отримуємо 25 робочих днів, з яких п’ять можна використати по 1 дню: наприклад, протягом п’яти тижнів не працювати по п’ятницях.

  Японія

  У Країні сонця, що сходить, законодавством передбачено право на щорічну відпустку тривалістю 33 дні, з яких 18 — робочих. Однак японці рідко використовують своє право на відпустку повністю і відпочивають не більше тижня, оскільки довший відпочинок вважається поганим тоном. Єдина причина, яка може змусити японців додатково відпочити, — державне свято (насамперед день народження імператора).

  Італія

  Життєрадісні італійці мають можливість щорічно відпочивати 28 днів, з яких 20 — робочих. Найчастіше вони беруть відпустку в серпні, тож приблизно з 15 серпня життя на Апеннінах завмирає. Не працюють навіть великі фабрики, і часто можна побачити вивіску «Зачинено на час відпустки».

  Німеччина

  Загальна тривалість відпустки становить 30 днів, з яких 20 — робочих за п’ятиденного робочого тижня. За шестиденного працівник має право на 24 робочих дні відпустки. Але на відміну від інших країн німецькі роботодавці додають працівникам ще кілька днів від себе. За винятком загального німецького свята Дня німецької єдності (3 жовтня) всі інші свята визначаються законодавством федеральних земель.

  Нідерланди

  Загальна тривалість відпустки дорівнює 25 дням, з яких 20 — робочих. При цьому 1 день у році додається державою на випадок смерті члена королівської сім’ї. Якщо ніхто не помер, то цей день додається до відпустки. Тож жителі Нідерландів щиро бажають здоров’я членам королівської родини. 

  Південна Корея

  У цій азіатській країні не заведено багато відпочивати. Хоча законодавством і передбачено право на відпустку тривалістю 27 днів, з яких 20 — робочих, працівники не поспішають ним скористатися. Відпустка впродовж 15–20 днів є розкішшю. Утім, як і час хвороби. Через хворобу можна пропустити лише один день на місяць, і лише за рахунок відпустки. Листок непрацездатності оплачується тільки в разі перебування працівника в лікарні.

  Ізраїль

  В Ізраїлі мінімальна кількість днів відпустки становить 12 робочих днів, а загальна — 21. Дванадцять робочих днів відпочинку надаються лише тим працівникам, які відпрацювали на підприємстві не менше п’яти років за п’ятиденного робочого тижня. За шестиденного робочого тижня і в разі стажу роботи менше п’яти років працівник може розраховувати на 16 днів відпустки. Відпрацювавши на підприємстві п’ять і більше років особа має право на надбавку до відпустки тривалістю 1-2 дні щорічно.

  Сінгапур

  Максимальна тривалість відпустки дорівнює 18 дням, з яких 7 — робочі. Але в перший рік своєї роботи працівник не отримає відпустки більше ніж на 7 днів. Потім щороку йому додаватиметься по одному дню. При цьому жителі Сінгапуру примудряються не використовувати всі дні відпустки з тих же причин, що й жителі Японії та Південної Кореї, оскільки багато відпочивати не заведено.

  Китай

  Протягом перших п’яти років роботи працівникам надається п’ять днів відпустки, потім — 10, а через 20 років — 15 днів! Але навіть від такої нетривалої відпустки китайці намагаються відмовитися, адже потрібно працювати.

  США

  У 1938 р. у США було ухвалено закон про справедливі трудові стандарти. У ньому скрупульозно визначено максимальну кількість робочих годин на тиждень, умови надурочної роботи, мінімальний розмір оплати праці. Але жодним словом не згадується про право працівника на оплачувану відпустку. Таким чином, згідно із законом американці не мають оплачуваної відпустки. Рішення про її надання приймають керівники підприємств. У певних випадках умови відпустки погоджуються із профспілками. Працівники в США не ризикують і не наполягають на своєму праві на відпочинок, оскільки це може призвести до звільнення, а ледарів у США, країні праці, не вітають.

  Борис Барабаш,

  кандидат юридичних наук

   

  ПЕРЕДПЛАТА

  за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

  0 800 214 008

  або заходьте в

  МАГАЗИН

  «ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

  Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

  0 800 214 009
  044 581 57 07

  Пн-Пт з 10:00 до 15:00

  ДЕМО ДОСТУП