Кадровик України
електронна версія

Трудові відносини з керівником державного підприємства


◦ Трудовi вiдносини
◦ Трудові відносини з керівником
◦ Бюджетна сфера

 

У процесі оформлення трудових відносин між підприємством та його керівником фахівці відділу кадрів державних підприємств часто стикаються з питанням правильного визначення прав, завдань та обов’язків цієї категорії працівників. Тож далі розглянемо особливості трудових відносин з керівниками держпідприємств.

Особливості укладення трудового договору (контракту) з директором


Для здійснення керівництва, тобто діяльності у сфері управління господарською діяльністю підприємства, установи, організації, власник або уповноважений ним орган призначає (обирає) директора, з яким відповідно до ст. 65 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV укладається трудовий договір (контракт).

Постановою КМУ від 02.08.1995 р. № 597 затверджено Типову форму контракту з керівником підприємства, що є у державній власності. Згідно з п. 2 згаданої Типової форми на підставі контракту виникають трудові відносини між керівником підприємства та органом управління майном цього підприємства. У контракті визначаються строк найму, права, обов’язки та відповідальність, умови матеріального забезпечення, звільнення з посади та інші суттєві умови найму за погодженням сторін тощо. Зокрема, вказується, що керівник здійснює поточне (оперативне) …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00