Ведення табеля обліку робочого часу: вести можна не вести


◦ Робочий час
◦ Табель обліку робочого часу

Нещодавно ГУ Держпраці у Львівській області роз’яснило, як правильно вести табель обліку використання робочого часу, щоб не порушити норм трудового законодавства1, і наприкінці повідомило, що «роботодавця не можуть притягти до відповідальності за відсутність табелів обліку використання робочого часу, якщо забезпечено облік використання робочого часу в інший спосіб». Тож постало запитання: обов’язково чи ні вести згаданий табель?

 

Для чого потрібний табель обліку робочого часу

Відповідно до ст. 30 Закону про оплату праці роботодавець зобов’язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці в установленому порядку. Проте спеціального порядку такого обліку нормативними документами не встановлено, тож доведеться з’ясовувати все самостійно. Зокрема, що таке «облік виконуваної працівником роботи»? На нашу думку, це облік всіх показників, що потрібні для таких цілей:

• нарахування заробітної плати згідно з положеннями з оплати праці, прийнятими на підприємстві. Наприклад, якщо оплата праці робітників хлібозаводу залежить від кількості продукції, що вироблена за зміну, то …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00