Консультант Кадровика
електронна версія

Відділ кадрів і бухгалтерія: як налагодити зв’язок


 

Закінчення. Початок у № 4 (184).

У попередньому номері газети ми розглянули основні питання організації взаємодії бухгалтерської і кадрової служби, а також способи їх документального оформлення у відповідних Положеннях про структурні підрозділи. Наразі з’ясуємо, як можуть допомогти налагодити ефективні відносини між відділом кадрів і бухгалтерією правильно розроблені посадові інструкції та графіки документообігу.

Посадові інструкції

Посадові інструкції — це організаційні документи, в яких визначено завдання, обов’язки, права і відповідальність працівників при виконанні ними роботи на певній посаді.

Посадові інструкції розробляються на основі кваліфікаційних характеристик відповідних професій (робіт), які містяться у доречних галузевих випусках Довідника кваліфікаційних характеристик працівників (далі ― ДКХП). При цьому посадова інструкція відрізняється від кваліфікаційної характеристики більш складною структурою, і тому, на відміну від останніх, у ній, як правило, набагато детальніше охарактеризовано відповідну посаду (передбачені для неї завдання та обов’язки, права, кваліфікаційні вимоги тощо), враховуючи специфіку діяльності конкретного підприємства та особливості його штатного розпису (див. Таблицю 1).

 

Таблиця 1

Структура та визначення змісту посадової інструкції

№ розділу

Найменування розділу посадової інструкції

Вимоги до змісту відповідного розділу посадової інструкції

1.

Загальні положення

Містяться основні дані про посаду — сферу діяльності, найменування підрозділу, де працює працівник, порядок призначення на посаду та припинення виконання посадових обов’язків, безпосередню підпорядкованість, …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00