Консультант Кадровика
електронна версія

Відділ організації праці та заробітної плати і кадровики: розподіл функційНа початку поточного року ми детально розглядали питання взаємодії відділу кадрів з бухгалтерією, де, серед іншого, показали, що у деяких випадках окремі завдання та обов’язки працівників відділу кадрів можуть покладатися на працівників бухгалтерії і навпаки. Така тісна й безпосередня взаємодія кадровиків й бухгалтерів характерна для невеликих і середніх підприємств, у той час як на великих підприємствах до такої взаємодії часто залучається й відділ організації праці та заробітної плати, який, як вбачається із його назви, може виконувати деякі функції і відділу кадрів, і бухгалтерії.

 

Визначення функцій у Положеннях про структурні підрозділи

Аби визначити, з яких саме питань відділ організації праці та заробітної плати може виконувати окремі функції відділу кадрів та бухгалтерії, слід, насамперед, проаналізувати розділ «Завдання та обов’язки» у кваліфікаційних характеристиках «Начальника відділу кадрів», «Головного бухгалтера» та «Начальника відділу організації праці та заробітної плати».

Згідно із Загальними положеннями Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП), які було затверджено разом з випуском 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. № 336, ДКХП є основою для розроблення положень про структурні підрозділи, які складаються на підставі кваліфікаційних характеристик їх керівників з урахуванням конкретних функцій, …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00