Відображення доходів членів виборчих дільниць у звітності з ЄСВ

Офіційна думка

 

Чи потрібно відображати у звітності з ЄСВ доходи членів виборчих дільниць, а також факт участі в роботі комісії?

 

Виборчі комісії утворюються та ліквідуються відповідно до Порядку утворення звичайних, закордонних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 24.01.2012 р. № 11.

Питання оплати праці членів територіальних виборчих комісій визначено в законодавстві про вибори, зокрема в ст. 40 Закону України «Про вибори Президента України» від 05.03.1999 р. № 474-XIV, та деталізовано в постанові КМУ «Про умови оплати праці членів виборчих комісій, комісій всеукраїнського референдуму» від 28.07.2004 р. № 966 (далі — Постанова № 966).

Формування Центральною виборчою комісією чи відповідною територіальною виборчою комісією складу територіальних виборчих комісій не є прийняттям їх членів на роботу. Так само припинення у визначених законом порядку та випадках їх повноважень не є звільненням таких осіб з роботи. Члени територіальних виборчих комісій у трудові правовідносини ні з Центральною виборчою комісією, ні з територіальними виборчими комісіями не вступають та не є працівниками таких комісій.

Виконання членом територіальної виборчої комісії своїх обов’язків у виборчій комісії (у т. ч. на платній основі) не є роботою за трудовим договором та відбувається не на постійній основі, а впродовж чітко визначеного періоду.

Оплата праці члена виборчої комісії, звільненого від виконання виробничих або …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00