Відпустка при народженні дитини


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
◦ Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами або у зв'язку з усиновленням
◦ Відпустки працівникам, які мають дітей

На початку травня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» від 15.04.2021 р. № 1401-IX. У зв’язку з цим надаємо деякі роз’яснення.


На що мають право чоловіки в разі народження дітей?

Чоловік, дружина якого народила дитину або батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, отримали право на одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини. 

До внесення змін у чоловіків була можливість одержання відпустки, але без збереження заробітної плати.


В який строк можна скористатися правом на відпустку?

Відпустка при народженні дитини надається чоловікам не пізніше трьох місяців із дня народження дитини. 

Кінцева дата, з якої можна одержати таку відпустку, визначається за правилами ст. 241¹ КЗпП, у якій зазначено, що строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Якщо кінець строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, то строк закінчується в останній день цього місяця. Отже, якщо дитина народилася 31.05.2021 р., то право батька отримати цю відпустку закінчуватиметься 31.08.2021 р.


Яка тривалість такої відпустки?

Тривалість відпустки при народженні дитини визначається працівником у заяві про її надання. 

Разом із тим вона не може перевищувати 14 календарних днів. Тобто працівник може скористатися нею будь-якою тривалістю до 14 календарних днів. Але оскільки вона одноразова та не поділяється, скориставшись нею, наприклад, тривалістю 5 календарних днів, своє право на 9 календарних днів, які залишилися, працівник втратить.

Зверніть увагу на те, що у її тривалість не враховуються святкові (неробочі) дні. Тобто такі дні у 2021 році, як: 1 січня (Новий рік), 7 січня (Різдво Христове), 8 березня (Міжнародний жіночий день), 1 травня (День праці), 2 травня (Великдень), 9 травня (День перемоги), 20 червня (Трійця), 28 червня (День Конституції України), 24 серпня (День Незалежності України), 14 жовтня (День захисника України), 25 грудня (Різдво Христове) не будуть враховуватися у тривалість цієї відпустки.

Проте вихідні дні підприємства (наприклад, субота та неділя) мають враховуватися у її тривалість.


Як оплачується відпустка?

Відпустка при народженні дитини чоловікові оплачується роботодавцем.


Чи можуть інші родичі отримати таку відпустку?

Так, відпустка при народженні дитини може бути використана бабусею або дідусем, або іншим повнолітнім родичем дитини, які фактично доглядають за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком). Маємо надію, що порядок розтлумачить ці поняття та правом на відпустку зможе скористатися, наприклад, тітка.

З норми, яка визначена Законом № 1401 випливає, що інший повнолітній родич  дитини, який фактично доглядає за нею, може одержати цю відпустку тільки якщо мати чи батько дитини є одинокою матір’ю (одиноким батьком). Інакше у відпустці буде відмовлено. Порядок, який має встановити правила надання відпустки при народженні дитини, має врегулювати ці питання. Адже наразі коло осіб, які матимуть право на цю відпустку, вкрай обмежене.


Чи може відпустка надаватися одночасно батьку дитини та бабусі/дідусю?

Відпустка при народженні дитини надається лише одній із категорій:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • бабі, яка фактично доглядає за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком);
  • діду, який фактично доглядає за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком);
  • іншому повнолітньому родичу дитини, який фактично доглядає за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Які документи необхідні для отримання такої відпустки?

Не пізніше трьох місяців із дня народження дитини працівнику необхідно звернутися із письмовою заявою до роботодавця, в якій вказати бажану тривалість відпустки. 

Відповідно до ч. 5 ст. 19¹ Закону про відпустки протягом 30 календарних днів із дня виходу в таку відпустку особа зобов’язана надати роботодавцю копії документа, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини.


Чи враховується тривалість цієї відпустки до щорічної відпустки?

Ні, відпустка при народженні дитини є соціальною та не належить до щорічних. Тобто працівник може використати її попри право на використання щорічної відпустки у визначений у графіку відпусток час.


Чи виплачується компенсація при звільненні?

Ні, грошова компенсація за невикористані дні відпустки при народженні дитини в разі звільнення не виплачується. Працівник має право на неї, якщо ним не використані дні винятково щорічної та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 24 Закону про відпустки).


Чи надавати відпустку при народженні поки немає порядку її надання?

Законом № 1401 КЗпП було доповнено ст. 773 і Закон про відпустки ст. 19¹, якими передбачається надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини певним категоріям працівників.

Основні умови надання відпустки регламентовано вищезазначеними статтями. Також ними визначено:

  • тривалість такої відпустки;
  • термін, протягом якого вона може бути надана;
  • перелік осіб, які можуть нею скористатися. 

Частиною 6 ст. 19¹ Закону про відпустки передбачено, що порядок надання відпустки встановлюється КМУ, який згідно із пп. 1 п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 1401 має бути затверджений у місячний строк із дня набрання чинності цим Законом. На сьогодні Міністерством економіки України розроблено проєкт постанови КМУ (через те, що він поки ще не затверджений, ми його не коментуємо та не беремо до уваги).

Враховуючи те, що Закон № 1401 набрав чинності 09.05.2021 р., а ст. 19¹ Закон про відпустки визначені основні умови надання такої відпустки, відсутність затвердженого порядку не дає підстав для відмови в наданні відпустки при народженні дитини роботодавцем.


Список нормативно-правових актів, використаних у статті

  • Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 р. № 322-VIII, далі — КЗпП
  • Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки 
  • Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» від 15.04.2021 р. № 1401-IX, далі — Закон № 1401 

 


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП