Відрядження по Україні: що потрібно знати кадровику

Відрядження

   

1. Поняття «службове відрядження»

2. Яка поїздка не вважається відрядженням                                 

3. Кого можна/не можна направити у службове відрядження

4. Документальне оформлення направлення у відрядження

 

Нормативно-правові акти до теми:
 

— Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ);

— Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. № 8073-X (далі — КУпАП);

— Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 р. № 1045-XIV (далі — Закон № 1045);

— Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. № 59 (далі — Інструкція № 59).

 

 

Існують певні «підводні камені», про які кадровику потрібно завжди пам’ятати під час оформлення відрядження. Наприклад, яка поїздка не вважається відрядженням? Кого не можна направляти у відрядження за будь-яких обставин? Як не припуститися помилки під час складання документів? На ці та інші запитання відповідаємо в статті й сподіваємось, що вона допоможе розставити всі крапки над «і».

 

Що таке службове відрядження та яка поїздка
не вважається відрядженням

Вичерпне та ґрунтовне визначення поняття «відрядження» надає Інструкція № 59. Так, згідно з абзацом першим п. 1 розділу І Інструкції № 59 службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00