Запровадження підсумованого обліку робочого часу: шпаргалка кадровика


◦ Робочий час
◦ Підсумований облік робочого часу

  На деяких підприємствах для окремих категорій працівників (водії, сторожі, продавці, охоронники) встановлюється підсумований облік робочого часу. Досить важко скласти для таких працівників графіки роботи (змінності), визначити норми тривалості робочого часу та кількість надурочних годин, а також годин роботи у вихідні та святкові дні. Тому пропонуємо до уваги цю статтю.

 

Коли та як застосовується підсумований облік робочого часу?

Відповідно до ст. 61 КЗпП, підсумований облік робочого часу запроваджується на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях (далі — підприємствах), в окремих виробничих цехах, дільницях, відділеннях, а також під час виконання деяких видів робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для цієї категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу.

Умови та порядок застосування підсумованого обліку робочого часу, з урахуванням вимог чинного законодавства, на сьогодні визначено в Методичних рекомендаціях щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.04.2006 …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00