Затримка фінансування виплат «лікарняних» від ФСС: як діяти?

Облік і податки

 

Уже не один місяць ФСС фінансує виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності із запізненням через недоотримання власного фінансування. Таким чином, ФСС має заборгованість перед страхувальниками, у зв’язку з чим вони виплачують своїм працівникам допомогу із затримкою. Які ризики для підприємства виникають через таку затримку?

 

Строки фінансування виплат «лікарняних» від ФСС

Для отримання фінансування від ФСС для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності страхувальник має подати до Фонду заяву-розрахунок відповідно до п. 2

Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою ФСС від 19.07.2018 р. № 12 (далі — Порядок № 12). Протягом 10 робочих днів після надходження заяви-розрахунку ФСС повинен перевірити її та прийняти рішення про її фінансування (п. 8 Порядку № 12). Протягом цього строку ФСС має встигнути: перевірити заяву-розрахунок, надати рекомендації страхувальнику за результатами такої перевірки, профінансувати заяву-розрахунок або надати обґрунтовану відмову в її прийнятті.

Якщо заяву-розрахунок заповнено правильно і причини для відмови відсутні, то

ФСС зобов’язаний протягом цих же 10 робочих днів перерахувати страхувальникові (роботодавцеві) кошти для виплати «лікарняних» відповідно до п. 8 Порядку№ 12.

Після надходження коштів на спецрахунок страхувальник-роботодавець зобов’язаний виплатити «лікарняні» працівнику …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00