Чи зберігати після 19.07.2022 р. середній заробіток за працівниками, які проходять службу в теробороні


Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX із частини третьої ст. 119 КЗпП виключено норму щодо збереження середнього заробітку за мобілізованими працівниками[1]. А чи зберігати середній заробіток за працівниками, які проходять службу в теробороні?

Питання збереження середнього заробітку за працівниками, які вступили в підрозділи територіальної оборони, розглядалися в роз’ясненнях держорганів, які розміщувалися на нашому сайті:

Мінекономіки, серед іншого, роз’яснювало таке.

Відповідно до частини першої ст. 119 КЗпП на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватися в робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Враховуючи …


Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах


◦ Воєнний стан
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Військовий облік. Військова служба
ДЕМО ДОСТУП