Ви знайшли своє підприємство серед тих, які будуть перевірятися, і хочете зрозуміти, як проходитиме перевірка? За статистикою, кожен другий клієнт ставить однакові запитання, зокрема, які документи перевіряють та як уникнути штрафів.
Перевірки підприємств щодо стану організації та ведення військового обліку можуть проводити:
- обласні (а також Київський міський) ТЦК та СП;
- районні (міські) ТЦК та СП.
З'ясуємо все детальніше.
1. Дивимось ще раз уважно план-графік перевірок на 2024 рік.
Питання перевірки доводяться до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, які включені до відповідних планів перевірки, не пізніше ніж за 10 днів до її початку.
За 10 днів до проведення перевірки у вас на руках мають бути питання, які будуть предметом перевірки. За цей час ви проводите оперативний внутрішній аудит.
Зверніть увагу, що перевіряються, як правило, такі документи:
- положення про підрозділ, функціональні обов’язки (інструкції) посадових осіб об’єкта перевірки, які визначені відповідальними за організацію та ведення військового обліку, а також організацію бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час;
- копії наказу про призначення посадових осіб, відповідальних за ведення військового обліку;
- списки персонального військового обліку;
- списки військовозобов’язаних та резервістів, яким видано мобілізаційні розпорядження;
- списки військовозобов’язаних, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час;
- відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
- інші документи з питань військового обліку.
2. За результатом перевірки ТЦК та СП складають акти, які в 20-денний строк з дня закінчення перевірки надсилають до підприємств, а також до районних ТЦК та СП для реагування та вжиття заходів згідно із законодавством.
3. Виявили недоліки? Усуваєте їх і про вжиті заходи інформуєте у 30-денний строк з дня отримання результатів перевірки керівника органу, який проводив перевірку.