Місячна звітність з ЄСВ і ПДФО: що змінилося


◦ Звітність
◦ Податкова звітність
◦ Єдиний звіт з ЄСВ і ПДФО
103

17.01.2025

Як відомо, починаючи з січня 2025 р. звітність з ЄСВ і ПДФО стала місячною і має подаватися до 20 числа місяця, наступного за звітним. Мінфін розробив проєкти нових форм звітності та порядку її заповнення. Що нового планується запровадити, що залишається по-старому — у коментарі.

На час підготовки цього коментаря маємо проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4», текст якого розміщено на вебсайті міністерства.

У новій редакції будуть викладені затверджені наказом від 13.01.2015 р. № 4:

  • Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Єдиний звіт, Податковий розрахунок);
  • Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Порядок № 4).

Загалом внесені зміни можна охарактеризувати, як косметичні. Із усіх форм прибрали тип «Довідковий» і згадку про звітний квартал, у Податковому розрахунку лише одна, місячна колонка для показників.

У шапці Податкового розрахунку змінилася нумерація рядків 101—110 на 101—108, через те що рядки, в яких вказують кількість працівників, яким відповідно до законодавства встановлено інвалідність, та працівників, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню, стали рядками 101.1 і 101.2. Залишився загадковий рядок 1.6 «сума нарахованої заробітної плати за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, які не отримували доходи у вигляді грошового забезпечення». Не стало рядка 8, в якому підсумовувалися місячні показники внеску до сплати, та інших аналогічних рядків.

Реквізит «Номер розрахунку» залишився. І він щомісяця зі статусом «Звітний» буде «1». Усі наступні («Звітний новий» чи «Уточнюючий») будуть нумеруватися далі. Але в наступному місяці нумерація не буде продовжуватися, в т. ч. у межах кварталу (хоч середню зарплату і контролюватимуть у межах кварталу).

Кількість додатків, їх назви, зміст і призначення не змінилися. Наприклад, додаток Д1 і надалі «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам». І як було 26 показників для заповнення, так і залишилося.

Новим у заповненні додатка Д1 є порядок відображення винагород резидентам Дія Сіті, для яких передбачено коди категорій застрахованої особи:

  • «82» — для фізичних осіб з інвалідністю, які виконують роботи (надають послуги) за гіг–контрактами;
  • «83» — для інших гіг-спеціалістів.

Звичайні роботодавці подаватимуть Податковий розрахунок, додаток Д1 (із сумами ЄСВ), додаток 4ДФ (про суми нарахованих / виплачених доходів, ПДФО і ВЗ). Додаток Д5 буде формуватися і подаватися за наявності підстав для його заповнення, пов’язаних з початком / припиненням трудових відносин тощо, як і за квартальної звітності. Укладення / припинення гіг-контрактів з резидентами Дія Сіті відображатимуться з новою категорією особи — «9». За наявності працівників, які мають право на спецстаж для призначення пенсій, подаватиметься додаток Д6.

Розділи I «Загальні положення», II «Порядок подання Розрахунку», III «Порядок заповнення Розрахунку», IV «Порядок заповнення додатків» Порядку № 4 суттєвих змін не зазнали. А от на п. 2 в розділі V «Порядок проведення коригувань» Порядку № 4 слід звернути увагу, тому що в ньому визначено, як коригувати дані Податкових розрахунків за попередні періоди.

 

Відповідність податкових періодів
 

Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за 2021—2024 рр.
вважати відповідними такі періоди:

І квартал

ІІ квартал

ІІІ квартал

IV квартал

1 місяць — січень (1);

2 місяць — лютий (2);

3 місяць — березень (3)

1 місяць — квітень (4);

2 місяць — травень (5);

3 місяць — червень (6)

1 місяць — липень (7);

2 місяць — серпень (8);

3 місяць — вересень (9)

1 місяць — жовтень (10);

2 місяць — листопад (11);

3 місяць — грудень (12)

 

Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за періоди до 2021 р.
вважати відповідними такі періоди:

І квартал

ІІ квартал

ІІІ квартал

IV квартал

березень (3)

червень (6)

вересень (9)

грудень (12)

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП