Новий ДСТУ: оформлення документів


Новина про впровадження ДСТУ 4163-2003 наробила багато галасу у соцмережах серед бухгалтерів, тому спробуємо розібратися, чи цей ДСТУ такий страшний, як про нього кажуть 


Де ДСТУ застосовується

Почнемо з того, що за приписами ч. 2 ст. 15 Господарського кодексу України,  застосування стандартів, кодексів усталеної практики чи їх окремих положень є обов’язковим, зокрема, для суб’єктів господарювання, якщо обов’язковість застосування стандартів чи кодексів усталеної практики установлено нормативно-правовими актами.

Тобто, щоб не завантажувати текст Господарського кодексу України, законодавець відсилає суб’єктів господарювання до видумок стандартів, які розробляє виконавча гілка влади.

Ця відсилка приводить нас до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях (далі – Правила № 1000/5. Вони, на жаль зареєстровані в Міністерстві юстиції України). Як бачимо з назви та тексту Правил, вони не поширюються на підприємців та само зайнятих осіб (хоч на цьому – дякуємо :-)).

За приписами …


Повний текст доступний для передплатників системи KadrEX (пакет PREMIUM) або видання Заробітна плата

Нові користувачі можуть замовити безкоштовний демо доступ до системи KadrEX (пакет Standart) на 2 дні

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах


◦ Кадрова документація
ДЕМО ДОСТУП