Про сплату ЄСВ під час воєнного стану, але іншими словами


У статті «(Не)сплата ЄСВ за мобілізованих працівників» ми інформували про зміни у справлянні ЄСВ за мобілізованих працівників. А в статті «Зміни у справлянні ЄСВ під час воєнного стану» — про інші зміни у справлянні ЄСВ. Далі те ж саме, але іншими словами на основі запитань у соцмережах


ЄСВ за мобілізованих сплачується?

Так, сплачується, але не всіма роботодавцями.

 

Які роботодавці не сплачують ЄСВ за мобілізованих працівників?

Мають право не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників такі роботодавці:

  • підприємці-роботодавці — платники єдиного податку другої та третьої груп;
  • юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку.

Таке рішення слід оформити наказом, наприклад, такого змісту:

<…>

"Відповідно до п. 9-20 розділу VІІІ Закону про ЄСВ

НАКАЗУЮ:

Під час періоду мобілізації, визначеного Указом Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 р. № 65/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію», не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок за працівників, …


Повний текст доступний для передплатників системи KadrEX

Нові користувачі можуть замовити безкоштовний демо доступ до системи KadrEX (пакет Standart) на 2 дні

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах


◦ Воєнний стан
◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
ДЕМО ДОСТУП