Чи продовжується безоплатна відпустка на період е-лікарняного


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Відпустка без збереження зарплати
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Допомога по тимчасовій непрацездатності
26 травня 2023 р.
Чи можна продовжити неоплачувану відпустку, якщо на її період припала тимчасова непрацездатність?

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР відпустка повинна бути продовжена або перенесена на інший період, зокрема, в разі оформлення тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку. Проте в цій статті йдеться про продовження / перенесення саме щорічної відпустки, яка, як відомо, є оплачуваною.

Тимчасова непрацездатність, яка настала в період перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати, не підлягає оплаті (пп. 6 п. 1 ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV).

З цього можна дійти висновку, що якщо на період неоплачуваної відпустки припала тимчасова непрацездатність, продовжити таку відпустку не можна.

Проте зауважимо, що в разі, якщо під час відпустки без збереження заробітної плати працівнику як застрахованій особі надається відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, яка оформлюється на підставі е-лікарняного (в окремих випадках — на підставі паперового листка непрацездатності), допомога по вагітності та пологах надається з дня виникнення права на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Це означає, що в такому разі відпустка без збереження заробітної плати автоматично переривається, однак не може бути ані продовжена, ані перенесена на інший період.


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП