День відпочинку для донорів

Зворотний зв'язок

Наш директор вважає, що надавати донорам день відпочинку можна тільки після кожного дня здавання крові, але деякі з них мають бажання «зберегти» цей день і використати пізніше — чи можна задовольнити їх прохання?

Так, можна.

Згідно зі ст. 124 Кодексу законів про працю України працівникам-донорам дійсно надається день відпочинку безпосередньо після кожного дня здавання крові для переливання. Але на бажання працівника цей день може бути приєднано до його щорічної відпустки.

Окрім того, відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23 червня 1995 р. № 239/95-ВР існує можливість використання донором  додаткового дня відпочинку не тільки безпосередньо після кожного дня здавання крові (або її компонентів), а і в будь-який інший час протягом року після дня здавання крові.

Зверніть увагу, що оплата цього дня повинна здійснюватися не за правилами, що встановлені для оплати днів відпустки, а виходячи з двох місяців, що передують місяцю, в якому цей день відпочинку було надано реально. Також за працівниками-донорами зберігається середній заробіток за дні обстеження в закладах охорони здоров’я і здавання крові для переливання.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам