Дійсність паспорта


◦ Трудовi вiдносини
◦ Прийняття на роботу
◦ Працевлаштування іноземців

 

На підприємство працевлаштовується працівник, який є громадянином України, але постійно проживає в Молдові, де перебуває на консульському обліку. Під час прийняття на роботу він надав паспортний документ зі строком дії з 2002 р. до 2012 р., але в ньому є штамп про його продовження до 2022 р. Чи можна вважати цей документ дійсним?

З кожним роком співпраця України з іншими країнами світу в різних галузях діяльності зростає, тож все більше вітчизняних підприємств залучають до роботи представників іноземних держав. Обставини складаються по-різному, і може виникнути ситуація, що українському підприємству буде раціонально прийняти на роботу працівника, який проживає в іншій країні. 

У ситуації, наведеній у запитанні, таким працівником є громадянин України, який постійно або тимчасово проживає на території іншої держави. Такі громадяни мають перебувати на консульському обліку в українській дипломатичній установі за місцем проживання. Постановка на консульський облік громадянина України відбувається згідно з Правилами ведення закордонними дипломатичними установами України консульського обліку громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, та дітей — громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, затвердженими наказом Міністерства закордонних справ України від 17 листопада 2011 р. № 337. Відповідно до пункту 1.2 цих Правил консульський облік полягає в реєстрації в закордонній дипломатичній установі громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном. Це відбувається шляхом внесення даних про громадянина України до облікової картки та електронного реєстру громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проставленні в паспорт громадянина України для виїзду за кордон (паспортний документ) відповідної відмітки (штампу).

Оскільки строк дії паспортного документа закінчився, згідно з підпунктом 3 пункту 6 Загальної частини Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 7 травня 2014 р. № 152, паспорт підлягає обміну. Процедури продовження строку дії паспортного документа або обміну його в разі закінчення строку дії, якщо громадянин постійно проживає або тимчасового перебуває за кордоном, згаданим Порядком не передбачено. 

З наведеного вище доходимо висновку, що небезпідставно в працівника відділу кадрів виникли сумніви щодо дійсності наданого паспортного документа. Щоб переконатися в цьому, на думку автора, можна скористатися електронним сервісом Державної міграційної служби https://nd.dmsu.gov.ua/, де в розділі «Перевірка недійсних документів» слід ввести реквізити цього документа. Наявність його в переліку означатиме, що цей паспортний документ є недійсним, а отже, з укладенням трудового договору з таким працівником виникнуть проблеми. Якщо ж паспортного документа в переліку немає, це означає, що документ дійсний, і з працівником, який його надав, за необхідності можна оформлювати трудові відносини.  
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП