Дії роботодавця, якщо на СОVID-19 захворів медпрацівник підприємства


Медсестра, яка працює в медпункті підприємства, захворіла на СОVID-19 і була госпіталізована. Лікарня надіслала підприємству екстрене повідомлення про захворювання, оскільки захворів медичний працівник. Як діяти в такій ситуації роботодавцю?

Постановою КМУ «Про внесення зміни до переліку професійних захворювань» від 13.05.2020 р. № 394 до переліку профзахворювань було додано нове професійне захворювання — гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Випадки його виявлення та лабораторного підтвердження в медичних працівників розслідуються як випадки гострого професійного захворювання за умови, що медичний працівник, який захворів, брав участь у ліквідації епідемії й лікував пацієнтів із захворюванням на COVID-19.

Згідно з п. 6 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 337 (далі — Порядок № 337), заклад охорони здоров’я зобов’язаний невідкладно передати з використанням засобів зв’язку (факс, телефонограма, електронна пошта) та протягом доби на паперовому носії екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві:

  • підприємству (установі, організації), де працює потерпілий або на якому він виконував роботу;
  • територіальному органу Держпраці за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння);
  • робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування за місцем настання нещасного випадку.

Зважаючи на вищевказане, зрозуміло, чому медзаклад передав екстрене повідомлення на підприємство про хворобу медсестри, яка там працює. Оскільки роботодавцю було надіслане таке повідомлення, він обов’язково має провести розслідування згідно з процедурою встановлення гострого професійного захворювання, визначеною Порядком № 337.

У результатах цього розслідування слід зазначити, що медсестра працює на звичайному підприємстві в медпункті й не брала участі в ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню COVID-19 та лікуванні пацієнтів із захворюванням на COVID-19, спричиненим коронавірусом SARS-CoV-2, тому її хвороба не може належати до професійних захворювань. 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП