Доходи, з яких утримуються виплати на погашення заборгованості за кредитом

Пряма лінія

 

Працівник госпрозрахункового підприємства помер 30.11.2018 р. через важку тривалу хворобу. Належні померлому виплати будуть виплачені його родичам. Загальний розмір нарахувань становить 16 515,00 грн і включає:

• зарплату за фактично відпрацьовані робочі дні в листопаді 2018 р. за посадовим окладом — 5730,00 грн;

• виробничу премію за фактично відпрацьовані робочі дні в листопаді 2018 р. — 2865,00 грн;

• матеріальну допомогу на лікування

в розмірі одного посадового окладу згідно з колективним договором підприємства — 7000,00 грн;

• суму «лікарняних» за чотири дні тимчасової непрацездатності в листопаді 2018 р. — 920,00 грн.

За виконавчим листом з доходу працівника за листопад 2018 р. необхідно утримати 20 % на покриття заборгованості за одержаним кредитом банку. Які із вказаних виплат не потрібно включати до загальної суми доходу, з якої стягується сума заборгованості перед банком? У який строк слід перерахувати суму заборгованості, якщо у виконавчому листі він не вказаний?

 

Перелік видів виплат, які не потрібно включати до загальної суми доходу, з якої стягується сума заборгованості на користь третіх осіб, визначено ст. 73 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404 (далі — Закон № 1404). Так, відповідно до п. 11 ст. 73 цього Закону стягнення не може бути звернено, зокрема, на суму допомоги на лікування.

На суму допомоги по тимчасовій непрацездатності стягнення може бути звернено лише за рішеннями про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також втратою годувальника (ст. 72 Закону № 1404).

З огляду на вищенаведені норми законодавства, за листопад 2018 р. підприємству потрібно утримати 20 % заборгованості за одержаним кредитом банку, виходячи із суми доходу, що включає тільки заробітну плату та виробничу премію в загальному розмірі 8595,00 грн.

Звертаємо увагу, що відповідно до частини першої ст. 70 Закону № 1404 розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та ЄСВ.

Стосовно строків перерахування суми утриманої заборгованості банку, то в разі якщо у виконавчому листі такий строк не встановлено, це потрібно зробити до 10 числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення (частина перша ст. 69 Закону № 1404). Також попереджаємо, що в разі якщо після цього перерахування коштів на покриття заборгованості банку буде припинено, підприємство зобов’язано не пізніше як у триденний строк повідомити виконавця про причину припинення вказаних виплат (ст. 69 Закону № 1404).

На ваші запитання відповідала Ольга ГЛИНЯНА,

науковий редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН