Документальне оформлення зміни статусу працівника із сумісника на основного


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво і суміщення
На госпрозрахунковому виробничому підприємстві технік-електрик є зовнішнім сумісником. Відповідно до наказу директора він працює неповний робочий день (щоденно по три години з 15:00 до 18:00). Керівництво підприємства вирішило прийняти його за основним місцем роботи, оскільки з іншого місця роботи (де він був основим працівником) працівник звільнився. Це підтверджує й запис у його трудовій книжці. Як підприємству правильно оформити зміну трудових відносин з працівником?

Якщо в наведеному випадку працівник і надалі працюватиме в того ж роботодавця і за тією ж професією, то відповідно до трудового законодавства змінити його статус із сумісника на основного працівника можна шляхом його звільнення з роботи за сумісництвом і прийняття за основним місцем роботи. За роз’ясненням Міністерства соціальної політики України, для підприємства-роботодавця такий варіант є найбільш прийнятним та доцільним (лист від 18.10.2017 р. № 446/0/22-17/134).

Тобто з працівником потрібно розірвати трудовий договір за роботою за сумісництвом і укласти новий трудовий договір за основним місцем роботи. Для того, щоб правильно оформити зміну трудових відносин з працівником, слід здійснити такі кроки.

Крок 1. Працівник спочатку повинен подати роботодавцю заяву з проханням звільнити його з роботи за професією техніка-електрика, на якій він працював за сумісництвом. Як правило, підставою для звільнення, що зазначається в цій заяві, є або угода сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП), або власне бажання працівника (ст. 38 КЗпП). Потім працівник подає заяву про прийняття його на роботу за цією ж професією, але вже за основним місцем роботи. 

Крок 2. Роботодавець видає відповідні накази (розпорядження) про звільнення працівника з роботи за професією техніка-електрика, за якою він працював за сумісництвом, та про прийняття його на роботу за цією ж професією за основним місцем роботи.

Дата наказу про прийняття працівника за основним місцем роботи повинна бути із «запасом» в один чи кілька днів, щоб можна було здійснити працівнику на дату звільнення з роботи за сумісництвом усі належні йому виплати, а також подати повідомлення до податкового органу про прийняття його за основним місцем роботи.

Крок 3. Роботодавець подає повідомлення до податкового органу про прийняття працівника за основним місцем роботи.  

Крок 4. Роботодавець спочатку вносить до трудової книжки працівника запис про його роботу за сумісництвом, якщо за попереднім основним місцем роботи такий запис не вносився, а працівник про це просить. Потім вноситься запис про прийняття вказаного працівника за основним місцем роботи.

 

Зразок внесення записів до трудової книжки
про роботу за сумісництвом і за основним місцем роботи
на тій же посаді та в того ж самого роботодавця

 

ВІДОМОСТІ ПРО РОБОТУ

№ запису

Дата

Відомості про прийом на роботу, переведення на іншу роботу і звільнення (із зазначенням причин і посиланням на статтю, пункт закону )

На підставі чого внесено запис (документ, його дата і номер)

число

місяць

рік

1

2

3

4

 

 

ТОВ «РОБОТОДАВЕЦЬ»

 

10

 

 

 

З 15.01.2021 р. по 28.05.2021 р. працював техніком-електриком за сумісництвом

Наказ від 14.01.2021 р. № 85-К

Наказ від 28.05.2021 р. № 154-К

11

01

06

2021

Прийнято техніком-електриком

Наказ від 01.06.2021 р. № 158-К

 

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП