Документи під час прийняття на роботу


◦ Трудовi вiдносини
◦ Прийняття на роботу
◦ Кадрова документація
19 вересня 2022 р.
Під час прийняття на роботу працівник не бажає надавати трудову книжку. Який документ він повинен надати замість неї?

Згідно зі ст. 24 КЗпП під час укладення трудового договору громадянин зобов'язаний надати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а у випадках, передбачених законодавством, також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.

Також під час укладення трудового договору слід надати трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Нагадаємо, що необов’язковість подання трудової книжки в разі прийняття на роботу встановлена з 10.06.2021 р. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 р. № 1217-IX.

Але якщо працівник не подає трудової книжки, він має подати відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб.

Щоб отримати такі відомості працівник має подати персональний електронний запит на отримання витягу через портал електронних послуг Пенсійного фонду за посиланням. Далі в розділі «Відомості про трудові відносини» можна отримати інформацію про трудову діяльність. Звертаємо увагу, що доступ до електронного кабінету можливий лише з ЕЦП.

Нагадаємо, що згідно з частиною третьою ст. 24 КЗпП у разі укладення трудового договору громадянин, який вперше приймається на роботу, має право подати вимогу про оформлення трудової книжки.

 


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП