Допомога по тимчасовій непрацездатності під час відрядження


Чи має право на допомогу по тимчасовій непрацездатності працівник, який захворів під час перебування у відрядженні?

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати в разі настання тимчасової непрацездатності.

Згідно з п. 2.1.6 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5, оплата праці за час перебування у відрядженні (за винятком відшкодування витрат у зв’язку з відрядженням: добових, вартості проїзду, витрат на наймання житлового приміщення) належить до фонду основної заробітної плати. Крім того, за статистичною звітністю час перебування працівника в службовому відрядженні належить до фактично відпрацьованого часу.

З урахуванням наведеного, за період тимчасової непрацездатності відрядженому працівнику має виплачуватись допомога по тимчасовій непрацездатності на загальних підставах.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності за основним місцем роботи є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а за місцем роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника та печаткою за основним місцем роботи (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).

За п. 1.10 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455, особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання та роботи (під час відрядження, санаторно-курортного лікування, відпустки тощо), листок непрацездатності видається за місцем їх тимчасового перебування з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу на кількість днів непрацездатності.

Слід зазначити, що дні тимчасової непрацездатності не включаються до строку відрядження, хоча добові за дні тимчасової непрацездатності відрядженому працівнику відшкодовуються.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП