Довідка замість листка непрацездатності


◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності


Яке рішення має винести комісія (уповноважений) із соціального страхування, якщо працівник через відсутність листків непрацездатності в медзакладі надав довідку, що підтверджує його непрацездатність?

Відповідно до частини першої ст. 31 Закону України «Про загальнообов’яз­кове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

У той же час Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455 (далі — Інструкція № 455), передбачено й випадки, коли час перебування в медзакладі може засвідчуватися довідкою. Зокрема, довідка видається особам, які проходять обстеження в лікувально-профілактичних закладах за направленням військових комісаріатів; особам, які проходять діагностичне обстеження в закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності, за відсутності ознак тимчасової непрацездатності та ін.

Ситуація, коли тимчасова непрацездатність підтверджується довідкою з подальшим її обміном на листок непрацездатності — це виняток з правила, який не передбачено Інструкцією № 455. Тож за великим рахунком працівник не повинен її надавати комісії (уповноваженому). Але навіть якщо така довідка надана, то комісія/уповноважений не може винести на її підставі жодного рішення: ні про відмову в наданні допомоги, ні про її надання. Тож у такому разі краще залишити в комісії копію такої довідки, а оригінал повернути працівнику для подальшого обміну на листок непрацездатності.

 
Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН