Фіксація прогулу


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Звільнення за прогул


Працівник був відсутній на роботі практично цілий робочий день. Але для фіксації прогулу трьох годин підряд не набирається — через кожні дві – дві з половиною години він заходив до свого кабінету, щось там робив, а через хвилин 15 знову йшов з території підприємства. Проте разом вийшло годин 6 за один день. Чи можна його звільнити за прогул?


Так, можна.

Відповідно до п. 4 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 р. № 9 (далі — Постанова Пленуму ВСУ № 9) прогулом визнається відсутність працівника на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин. При цьому для звільнення працівника за п. 4 ст. 40 КЗпП не обов’язково, щоб він був відсутнім на роботі більше трьох годин підряд — важливо лише мати докази, які з …


Повна версія консультації доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН