Грошова компенсація за 24 календарних дні щорічної основної відпустки


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Щорічна основна відпустка
◦ Оплата праці
◦ Індексація і компенсація

 

Працівник два роки поспіль не був у відпустці, а наразі хоче, аби йому надали щорічну основну відпустку за останній робочий рік (з 10 січня 2018 р. по 9 січня 2019 р.), а за попередню (за робочий рік з 10 січня 2017 р. по 9 січня 2018 р.) виплатили грошову компенсацію за 24 календарних дні щорічної основної відпустки. Чи можна так вчинити?

Ні, не можна.

У ч. 4 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР передбачено, що за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією, але при цьому тривалість наданої щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Окрім цього, у ст. 12 Конвенції про оплачувані відпустки № 132 Міжнародної організації праці (ратифікованої Законом України від 29 травня 2001 року № 2481-III) вказано, що угоди про відмову від права на мінімальну щорічну оплачувану відпустку або про невикористання такої …


Повна версія консультації доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН