Як татусям та іншим родичам отримати відпустку при народженні дитини?


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
Оплачувана відпустка при народженні дитини узаконена з 09.05.2021 і з цієї дати її можна було надавати. Хоча Порядок надання відпустки при народженні дитини затверджений постановою КМУ від 07.07.2021 № 693 (далі – Порядок № 693) майже через 2 місяці. Які ж правила надання такої відпустки?

  • Оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів передбачена статтею 19-1 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі – Закон про відпустки).
  • Відпустка при народженні дитини надається:
    • чоловіку, дружина якого народила дитину;
    • батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
    • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини (рідний брат чи сестра), які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).
       
  • Відпустка надається одноразово за заявою працівника тривалістю, зазначеною у цій заяві, але не більше 14 календарних днів (без врахування святкових і неробочих днів).
     
  • Зазначену відпустку можна взяти не пізніше 3 місяців після народження дитини й вона має бути використана не пізніше 104-го дня з дня народження дитини. Відпустка не підлягає поділу, грошова компенсація у разі її невикористання не виплачується.
     
  • У разі народження двох і більше дітей від однієї вагітності тривалість відпустки не збільшується.
     
  • Граничний строк виплати заробітної плати працівникам за час відпустки не може перевищувати трьох днів з дня її початку. Це суперечить ст. 21 Закону про відпустки.
     
  • Особа, яка отримала відпустку при народженні дитини, зобов’язана надати роботодавцю копію документа, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини протягом 30 календарних днів з дня виходу в таку відпустку. Це вимога ст. 19-1 Закону про відпустки, а Порядок вимагає надати ці документи разом з заявою.
     
  • Для отримання відпустки при народженні дитини працівник має надати до заяви про надання відпустки та документу, необхідного для реєстрації народження дитини (свідоцтва про народження), також якщо:
    • це батько дитини ─ свідоцтво про шлюб;
    • шлюб не зареєстрований батько має надати ─ довідку про реєстрацію місця проживання;
    • це баба, дід або інший повнолітній родич дитини, батько якої є одиноким, ─ заяву одинокого батька, в якій засвідчується невикористання ним такої відпустки та зазначається особа, що фактично здійснюватиме догляд за дитиною, також документ, що підтверджує статус «одинокого батька».
  • Працівник, який був звільнений в межах 3-місячного періоду з дня народження дитини, і працевлаштувався до іншого роботодавця, до заяви про надання відпустки при народженні дитини має додати довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП