Відповідальність за порушення порядку ведення військового обліку

Зворотний зв'язок

Яка відповідальність за порушення порядку ведення військового обліку?

Керівники, інші посадові особи органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств будь-якого підпорядкування і форми власності та громадяни України, винні в порушенні порядку військового обліку, допризовної підготовки, приписки до призовних дільниць, призову на строкову військову службу, проходження служби у військовому резерві, проходження зборів, мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності, прибуття за викликом до військового комісаріату, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов’язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом (ст. 42 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 р. № 2232-XII).

КУпАП, окрім вказаних у відповіді вище, передбачено накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн) у разі:

прийняття на роботу (навчання) військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання (ст. 2113 КУпАП);

незабезпечення сповіщення військовозобов’язаних і призовників про їх виклик у військові комісаріати або перешкоди зазначених посадових осіб вчасній явці громадян на збірні пункти чи призовні дільниці (ст. 2114 КУпАП);

невчасного подання документів для військового обліку (військових квитків, посвідчень про приписку до призовних дільниць) на військовозобов’язаних або призовників, для оформлення взяття на військовий облік або зняття з обліку (ст. 2115 КУпАП).

Повторне протягом року вчинення порушень (ст. 2112–2115 КУпАП), за які особу вже було піддано адміністративному покаранню, тягне за собою накладення штрафу від 3 до 7 нмдг (від 51 до 119 грн).

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН