Компенсація за невикористану щорічну відпустку

Зворотний зв'язок

 

Чи потрібно виплачувати компенсацію за невикористану щорічну відпустку в разі звільнення працівника у зв’язку з незадовільними результатами випробування, яке тривало два місяці?

Так, потрібно.

Згідно з ч. 2 ст. 26 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Отже, прийняття на роботу оформлюється відповідно до законодавства, тобто у «звичайному» порядку, лише з тією відмінністю, що у наказі про прийняття на роботу має бути застережена умова про випробування. Тобто трудові відносини з працівником починаються з першого дня його роботи, а не після закінчення строку випробування.

Якщо протягом строку випробування встановлено невідповідність працівника роботі, на яку його прийнято, роботодавець протягом цього строку може розірвати трудовий договір за п. 11 ч. 1 ст. 40 КЗпП, письмово попередивши працівника про це за три дні.

У ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР передбачено, що в разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Така компенсація за невикористану відпустку виплачується в обов’язковому порядку незалежно від підстав звільнення працівника.

 

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам