Надання донором належних довідок підприємству


◦ Пільги працівникам
◦ Донори

 

Скільки довідок повинен надати донор роботодавцю в разі проходження медогляду та здавання крові?

Зазвичай, якщо працівник перед здаванням крові проходить медичне обстеження, а потім здає кров, достатньо однієї довідки за формою № 435/о. Якщо працівник пройшов медичне обстеження, але з якихось причин кров не здав, йому видають довідку за формою № 436/о.

Обов’язок кожного роботодавця сприяти донорству крові та її компонентів, і це закріплено в ст. 6 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 р. № 239/95-ВР (далі  Закон № 239/95). У згаданій статті зазначено, що керівники підприємств, організацій, установ зобов’язані безперешкодно відпускати з місця роботи, служби або навчання осіб, які є або виявили бажання стати донорами, у дні відповідного медичного обстеження та здавання крові (за їх заявами), за винятком випадків, коли відсутність донора на його робочому місці або місці служби в ці дні може призвести до загрози життю чи здоров’ю людей, до невиконання завдань, пов’язаних із забезпеченням оборони, безпеки держави та громадського порядку, до суттєвої матеріальної шкоди або інших тяжких наслідків.

У свою чергу обов’язок працівника, який виявив бажання здати кров, закріплений у ст. 14 Закону № 239/95: працівник зобовязаний не пізніше ніж за три дні до дня медичного обстеження, що проводиться перед даванням крові, письмово повідомити роботодавця про свій намір. У такій заяві зазначена особа має визначити додатковий день відпочинку, передбачений частинами другою та третьою ст. 9 або частинами третьою та четвертою ст. 11 Закону № 239/95.

Зазначена заява не подається у випадках, коли особа, яка виявила бажання здати кров або її компоненти, перебуває у відпустці, відрядженні, або в разі, коли її кров терміново необхідна для надання невідкладної медичної допомоги хворому, та у випадках, передбачених частиною першою ст. 19 Закону № 239/95.

Отже, щоб увільнити працівника від роботи для здавання крові, достатньо його заяви. Після давання крові працівник, який проходить медичне обстеження й здає кров, надає роботодавцю довідку за формою № 435/о «Довідка щодо надання донорам пільг». Але якщо він пройшов медобстеження, але з якихось причин кров не здав, роботодавцю слід надати довідку форми № 436/о «Довідка щодо обстеження донора». Остання лише підтверджує право працівника на увільнення в день медичного обстеження, але права на пільги та компенсації, передбачені для донора, не дає. Обидві форми довідок затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження форм медичної облікової документації, що використовується в закладах служби крові» від 07.07.2003 р. № 301.

На запитання читачів відповідала

Ольга Панфьорова
консультант журналу «Кадровик України»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН