Надання відпустки у святковий день


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки

У працівника 19 квітня (святковий день, Великдень) за графіком робочий день. У цей день він хоче взяти один день щорічної відпустки. Раніше він не використав жодного дня цієї відпустки. Чи можна і як надати відпустку в такий день?

Частиною шостою ст. 79 КЗпП передбачено, що поділ щорічної відпустки на частини будь-якої тривалості допускається на прохання працівника за умови, що основна безперервна частина відпустки становитиме не менше 14 календарних днів. У випадку, що розглядається, жодного дня щорічної відпустки працівник ще не використав, тож основна безперервна її частина може становити понад 14 календарних днів. Тому прохання працівника про один день чергової відпустки може бути задоволене.

Відповідно до ст. 781 КЗпП святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) у разі визначення тривалості щорічних відпусток не враховуються. Це означає, що надалі повна тривалість наданої відпустки на цей день не буде скорочена. Крім того, святкові й неробочі дні (ст. 73 КЗпП), що припадають на період відпустки, у розрахунок тривалості відпустки не включаються й не оплачуються. Це встановлено частиною другою п. 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100. Тобто цей день відпустки не буде оплачено.

Припустимо, заява працівника матиме такий зміст: «19 квітня 2020 р. за графіком роботи в мене робочий день. Прошу надати мені в цей день один день щорічної відпустки». Наказ про надання відпустки може бути сформульовано так: «Надати Волошиній Валентині Семенівні, апаратнику обробки зерна, один день щорічної відпустки у святковий день 19 квітня 2020 р., затверджений для неї за графіком змінності робочим днем, без урахування цього дня в тривалість щорічної відпустки та без оплати».

На ваші запитання відповідає
Станіслав СОЛОМОНОВ,
консультант з питань організації праці та заробітної плати 

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН