Наказ про призначення директора ТОВ

Зворотний зв'язок

  

Засновники новоствореного підприємства (ТОВ) вирішили призначити директором сторонню особу, вже є відповідне рішення (протокол зборів), а також проект трудового контракту, який днями має бути підписано. Чи потрібно буде після підписання цього контракту видавати ще й наказ про призначення директора?

 

Так, потрібно.

У Законі України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 6 лютого 2018 р. № 2275-VIII не конкретизовано, як саме слід оформляти відносини з директором. Лише у ч. 1 ст. 42 цього Закону згадується, що члени виконавчого органу (тобто директор або члени дирекції) є посадовими особами товариства. Тому в даному випадку слід застосовувати ч. 4 ст. 65 Господарського кодексу України, відповідно до якої з найманим керівником має укладатися трудовий договір (контракт). Тобто директор є таким самим найманим працівником, як і усі інші (хіба що з ширшими повноваженнями) — він має виконувати свої трудові обов’язки та отримуватиме за це заробітну плату, матиме інші трудові гарантії (відпустку, оплату лікарняного тощо).

А відповідно до ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням власника або уповноваженого ним органу. Наявність протоколу зборів учасників товариства про призначення директора не замінює наказ про призначення директора на посаду. Протокол зборів — не кадровий документ, а документ, що належить до основної діяльності підприємства, він не є рівнозначним наказу про прийняття (призначення) директора підприємства (товариства). Тому видання наказу (розпорядження) про прийняття на роботу директора є обов’язковим.

У разі призначення директора рішенням засновників відповідний наказ можна видати двома способами (зверніть увагу, що від обраного способу залежатиме і назва наказу):

1) це може бути або наказ (розпорядження) про вступ на посаду, який видає безпосередньо майбутній директор (сам на себе) на підставі протоколу загальних зборів (наприклад, «Приступаю до виконання посадових обов’язків (як варіант — «заступаю на посаду») директора ТОВ «Альфа» з 1 серпня 2019 р. з посадовим окладом 30 000»);

2) або ж наказ (розпорядження) про призначення директором, який видають засновники підприємства (приміром, «Іванченка Івана Івановича призначити на посаду директора ТОВ «Альфа» з 1 серпня 2019 р. строком на два роки з умовами праці та оплатою згідно з контрактом»).

Щоправда, чомусь саме другий варіант у деяких кадровиків викликає подив (мовляв, а як це засновники можуть видавати кадрові накази). Насправді нічого дивного тут немає — якщо у Статуті передбачено призначення директора на посаду та/або звільнення з посади загальними зборами учасників товариства, то звісно ж вони мають право видавати і підписувати відповідний наказ. Аналогічна думка викладена і у листі Міністерства соціальної політики від 3 листопада 2016 р. № 205/06/187-16, де, зокрема, вказано, що «норми законодавства не містять заборони видавати і підписувати наказ про прийняття та/або звільнення директора учасниками товариства, якщо це передбачено його установчими документами».

Також зверніть увагу, що оскільки директор є найманим працівником, то згідно зі ст. 24 КЗпП він не може бути допущений до роботи і без подання до органу Державної фіскальної служби (далі — ДФС) повідомлення про прийняття працівника на роботу (за формою, наведеною у Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413). До речі, оскільки у Вашому випадку йдеться про новостворене підприємство, то у протоколі загальних зборів варто було вказати, що директор приступає до виконання своїх обов’язків не раніше дня укладення з ним трудового договору (контракту) та подання до органу ДФС повідомлення. А сформувати, підписати і подати до ДФС таке повідомлення може або один із засновників підприємства, уповноважений на такі дії протоколом зборів засновників, або і сам майбутній директор, але лише за умови, якщо він спеціально уповноважений на такі дії засновниками (на підставі належним чином оформленої довіреності, за якою представлятиме інтереси засновників перед третіми особами).

Звісно, також буде необхідно внести до трудової книжки директора (на підставі відповідного наказу) і запис про його призначення на посаду.

 

  

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН