Заробітна плата
електронна версія

Наказ про вихід на роботу, якщо відпустка закінчується 23 серпня


 

У працівниці відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку закінчується 23 серпня, а 24 серпня — святковий день. Яку дату виходу працівниці на роботу слід вказати в наказі?

 

У цій ситуації наказ про вихід на роботу видавати не потрібно. Якщо відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку закінчується 23 серпня, то жінка має вийти на роботу наступного дня. А оскільки наступний день святковий (робота не проводиться), то вона має стати до роботи в найближчий робочий день за графіком роботи підприємства. Таким є вівторок 27 серпня.

Наказ про вихід на роботу доцільно видавати тоді, коли жінка перериває відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, про що повідомляє роботодавця в заяві. У цьому випадку можна видати наказ із формулюванням: «Приступити до роботи з (дата)».

Це обумовлено тим, що на час відсутності такої працівниці на її робоче місце за строковим трудовим договором могли прийняти іншу особу, з якою слід припинити трудові відносини. Питання щодо переривання відпусток доцільно визначити в локальних актах підприємства.

На ваші запитання відповідав Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН