Народження другої дитини під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Зворотний зв'язок

Під час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку працівниця народила другу дитину — чи може вона одразу після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами оформити додаткову відпустку як мати двох дітей віком до 15 років?

 

Якщо вона хоча б на один день не вийшла на роботу — то не може.

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матір особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинока мати, батько дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особа, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи один із прийомних батьків мають право на щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 Кодексу законів про працю України).

За наявності кількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

З огляду на норми ст. 19 Закону № 504, для отримання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років чи бути одинокою матір’ю — вона ще повинна працювати (виконувати свої трудові обов’язки).

Оскільки відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною і додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, належать до виду соціальних відпусток, визначених ст. 4 Закону № 504, то жінка, перебуваючи в соціальній відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами чи для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, не має права на соціальну відпустку, передбачену ст. 19 Закону № 504.

Право на отримання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, працівниця матиме лише після того, як вона приступить до виконання своїх трудових обов’язків.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам