Навчання і стаж служби в органах місцевого самоврядування


◦ Трудовi вiдносини
◦ Навчання, практика, стажування
◦ Бюджетна сфера

 

Працівник працевлаштовується на роботу в міськраду. Особа має освіту, яка здобута в Національній академії державного управління при Президентові України. Чи входить період навчання до стажу служби в органах місцевого самоврядування?

Так, період навчання входить до стажу служби в органах місцевого самоврядування, але за певних умов. Таке право закріплено в Положенні про прийом слухачів до Національної академії державного управління при Президентові України, затвердженому постановою КМУ від 01.04.2013 р. № 255 (далі – Положення № 255). Пунктом 22 цього Положення передбачено, що «час навчання в Національній академії за денною формою зараховується випускникам Національної академії до стажу державної служби або служби в органах місцевого самоврядування (далі  ОМС), якщо до вступу до Національної академії вони перебували на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування і не пізніше 75 днів після закінчення навчання, крім випадків, установлених законом, розпочали роботу у відповідному органі, установі».

А отже, для того щоб період навчання в Національній академії державного управління при Президентові України зараховувався до стажу служби в ОМС, необхідно, щоб:

до такого навчання працівник працював в ОМС;

після навчання повернувся на службу в ОМС в обумовлений термін;

все це відображалося в його трудовій книжці.

У разі дотримання цих правил навчання в Національній академії державного управління при Президентові України буде зараховуватися до стажу служби в ОМС.

На запитання читачів відповідала

Ольга Панфьорова,
консультант журналу «Кадровик України»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН