Назва підприємства у листку непрацездатності


◦ Документація
◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності

Сумісник приніс листок непрацездатності, але в ньому вказано назву підприємства, яке для працівника не є основним місцем роботи. Чи брати такий документ до оплати?

Підприємство, яке для працівника є місцем роботи за сумісництвом, не можете прийняти до оплати листок непрацездатності (далі — ЛН), у якому зазначене саме це підприємство (підприємство за сумісництвом), оскільки він оформлений некоректно.

Як зазначено в абз. 2 п. 1 ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105), допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам надається за основним місцем роботи та за сумісництвом у порядку, встановленому КМУ.

Пунктом 30 постанови КМУ «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001 р. № 1266 визначено, що в разі коли на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, середня заробітна плата обчислюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо.

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця оплачуються на підставі копії ЛН, засвідченої підписом керівника та скріпленої печаткою за основним місцем роботи, та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

Пунктом 2.2 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 зазначено, що місце роботи заповнюється зі слів непрацездатного. Зважаючи на це, працівникам потрібно пояснювати, що в разі виникнення страхового випадку їм потрібно називати точну назву та адресу своєї основної роботи та надавати оригінал ЛН за основним місцем роботи, а на роботі за сумісництвом працівник повинен надати копію ЛН, зворотна сторона якого має бути заповнена працівником відділу кадрів за основним місцем роботи.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН