Оплата листка непрацездатності працівнику-суміснику


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво і суміщення
◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності
Працівника прийнято на роботу за сумісництвом 24.05.2021 р. При цьому основного місця роботи він не має. У липні працівник 5 к. дн. хворів (з 12.07.2021 р. по 16.07.2021 р.), що підтверджено наданим листком непрацездатності. Чи може підприємство виплатити йому як працівнику-суміснику допомогу по тимчасовій непрацездатності за вказаним листком непрацездатності? 

Згідно з п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28.06.1993 р. № 43 (далі — Положення № 43), сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. 

Для роботи на умовах сумісництва працівнику не потрібна згода роботодавця за його основним місцем роботи, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 КЗпП). Зокрема, для працівників державних підприємств згода на роботу за основним місцем роботи не вимагається. 

У той же час на роботі за сумісництвом не вимагається надавати докази наявності трудових відносин за основним місцем роботи (довідок, копій трудової книжки тощо).

Якщо працівник уклав трудовий договір про роботу за сумісництвом, то він перебуває у трудових відносинах зі своїм роботодавцем (юридичною чи фізичною особою), а отже, на нього поширюються норми трудового законодавства. 

Зокрема, відповідно до ст. 19 Закону України «Про оплату праці» такий працівник одержує заробітну плату за фактично виконану роботу. 

Згідно зі ст. 18, ст. 19 та п. 1 частини першої ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»  (далі — Закон № 1105) з настанням у період роботи страхового випадку у працівника-сумісника також виникає право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності. 

Документами для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності в разі роботи за сумісництвом є копія виданого в установленому порядку листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи, а також довідка про середню заробітну плату за основним місцем роботи, (ст. 31 Закону № 1105, п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266; далі — Порядок № 1266). Якщо ж особа одночасно працює на кількох роботах за сумісництвом, то додатково надаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом (п. 30 Порядку №1266).

Визначення розрахункового періоду та середньої заробітної плати для обчислення суми «лікарняних» здійснюється окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом, що передбачено п. 30 Порядку № 1266.

Враховуючи вищенаведене, якщо працівник працює на умовах сумісництва і при цьому не має основного місця роботи, на якому зберігається його трудова книжка, то в такому разі роботодавець не зможе нарахувати та виплатити йому допомогу по тимчасовій непрацездатності за наданим листком непрацездатності. Як це питання буде вирішуватися на практиці за умови відкриття е-лікарняного, поки невідомо.

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП